Dachar.pl

Praktyczna trwałość pokrycia zależy od żywotności więźby dachowej.

Na system składają się dachówki podstawowe oraz dodatkowe (gąsiory, łączniki do nich, dachówki wentylacyjne). Pozwalają one na eleganckie wykończenie dachu

Konserwacja
Nie jest uciążliwa. Dzięki powłokom, którymi są pokrywane dachówki, deszcz łatwiej spłukuje gromadzące się na dachu zanieczyszczenia. Spowolniony jest też rozwój mikroorganizmów. Aby usunąć zabrudzenia, dach można, co trzy-cztery lata zmyć wodą pod ciśnieniem. W ten sposób powinny się też dać usunąć świeże naloty mchu i porosty. Jeśli nie uda się oczyścić dachu wodą, oznacza to, że wniknęły one już w wierzchnią powłokę i trzeba zastosować specjalnie do tego przeznaczone środki.

UWAGA! Zielone naloty nie wpływają na trwałość dachówek, bo najczęściej pojawiają się na podłożu organicznym, które osadziło się na dachówce, i nie wnikają w jej głąb. Powłoka farby na starszych dachówkach nie wiązała z dachówką tak dobrze jak teraz i dlatego po latach eksploatacji może schodzić. Stare dachówki można, zatem odświeżyć poprzez malowanie specjalnie do tego przeznaczonymi farbami. Aby efekt był długotrwały, malowanie powinno być przeprowadzane w odpowiedniej temperaturze – 15-20°C. Ważne jest też, aby podczas schnięcia dachu słońce nie grzało zbyt mocno.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...
Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *