Dachar.pl

Pokrycia bitumiczne

Gonty z papy
To popularny i lekki materiał, jaki nadaje się chociażby na dachy o wysoce skomplikowanym kształcie.

O gontach bitumicznych możemy powiedzieć, iż istnieją doskonalszą formą nienowych pap dachowych. Mają forma pasów długości 1 m, szerokości 32-34 cm i grubości 3-5 mm, w jakich bywa wykrojony wzór. Po ułożeniu na dachu poszycie takie może przypominać wyglądem gonty drewniane, łupek lub dachówkę karpiówkę.

Do wyboru, do koloru
Kształt. Gonty bitumiczne istnieją produkowane w kilkunastu kształtach. Najczęściej spotyka się prostokątne, sześciokątne, trapezowe i przypominające rybią łuskę. Kolory. Najtańsze istnieją gonty jednobarwne: zielone, ceglaste lub brązowe. W sprzedaży istnieją jednocześnie gonty o bardziej zróżnicowanej kolorystyce. Dużym powodzeniem cieszą się połączenia kilku barw lub jednobarwne cieniowane powierzchnie. Kupując gonty, trzeba zwracać uwagę na to, by wszystkie opakowania pochodziły z jednej partii produkcyjnej. Gonty z różnych partii mogą się bowiem nieznacznie różnić kolorem. Ponadto w trakcie układania nie najgorzej bywa zawładnąć pasy gontów z różnych paczek jednocześnie. Zmniejszy się w taki metoda ryzyko wystąpienia na dachu obszarów o jaśniejszym i ciemniejszym odcieniu. Wykończenie. Zamiast znanego wykończenia z posypki mineralnej lub ceramicznej gonty mogą istnieć powleczone od góry folią. Do wyboru bywa folia miedziana grubości 70 um albo cynkowo-tytanowa grubości 80 um. Gonty powlekane takimi foliami istnieją większe od pozostałych i toteż korzystnie się prezentują na dużych połaciach. Kryte nimi dachy z daleka wyglądają, gdy na przykład by były wykończone prawdziwą blachą miedzianą lub cynkowo-tytanową.

Na każdą kieszeń
Pokrycia z gontów bitumicznych należą do tańszych. Same gonty kosztują niedużo, niedrogi bywa również ich montaż. Ważne bywa jednocześnie to, iż po ułożeniu nie pozostaje zbyt wiele odpadów. Oznacza to, iż możemy kupić materiał w takiej ilości, gdy na przykłada bywa potrzebna do wykończenia połaci, z zaledwie kilkuprocentową nadwyżką mającą zrekompensować straty powstające w wyniku przycinania pasów Do gontów nie trzeba również dokupować wielu dodatkowych elementów pokrycia. Kalenice i kosze dachowe często możemy wykończyć adekwatnie dociętymi pasami gontów.

Gonty bitumiczne pasują stylistycznie do budynków budowanych w różnych technologiach i stylach. Mogą istnieć jednokolorowe lub cieniowane. Te ostatnie dają odczucie trójwymiarowości pokrycia i wydają się grubsze aniżeli istnieją w rzeczywistości.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...
Autor:

1 Comment

  1. admin
     / 

    Trzeba przyznać, że główną zaletą gontów jest ich różnorodność kształtów i kolorów.

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *