Dachar.pl

Paski klejące ułatwiają montaż folii wstępnego krycia

Nie tylko ułatwiają prace i przyspieszają je, ale przede wszystkim zmniejszają ryzyko popełnienia błędu. Najczęściej spotykane ułatwienia zarówno wśród folii wstępnego krycia, jak i paroizolacji to paski klejące na zakładach i nadruki ułatwiające ich odmierzanie.

Gwarantują one prawidłową szerokość zakładów folii i jej szczelność. Dodatkowe nadruki w postaci pasków lub siatki na całej powierzchni folii służą równemu odmierzaniu fragmentów docinanych – dzięki nim prace posuwają się dużo szybciej.

Większość folii ma jedną powierzchnię kolorową lub pokrytą napisami. To zapobiega nieprawidłowemu ułożeniu (złą stroną w kierunku poddasza lub pokrycia) . W przypadku folii wstępnego krycia kolorowa powierzchnia zmniejsza też odbijanie promieni słonecznych, więc dekarzom lepiej się pracuje. Odblask jasnych folii męczy oczy. Niektóre mają wierzchnią warstwę o zmniejszonym stopniu poślizgowości. Ta cecha może się wydawać nieistotna, bo podczas deszczu nie prowadzi się prac, ale dekarze bardzo ją cenią. Zwykła folia staje się bowiem śliska nawet pod wpływem zmoczenia rosą czy po krótkotrwałym opadzie.

Pewnym ułatwieniem jest też odporność na środki do impregnacji drewna. Zazwyczaj elementy więźby impregnuje się przed jej ułożeniem i zanim przystąpi się do kładzenia folii, są już suche. Jednak pod wpływem deszczu może dojść do spływania części świeżego środka, gromadzi się on też pod kontrłatami, więc ma kontakt z poszyciem. Przy zwykłych foliach wszystkie kontrłaty powinno się podklejać specjalnymi taśmami, w przypadku folii odpornych na impregnat nie ma takiej potrzeby. Nowością na rynku są folie podlegające procesowi recyklingu. Dzięki temu mogą być utylizowane razem z odpadami domowymi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...
Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *