Dachar.pl

Kształty i wymiary dachówek cementowych

Ze względów technologicznych do wyboru bywa trochę mniej wzorów dachówek cementowych aniżeli ceramicznych. Najpopularniejsze z nich to podwójna esówka i podwójna rzymska. Oprócz tego istnieją jednocześnie pojedyncze esówki, dachówki staroniemieckie i płaskie dachówki w kształcie prostokątów. Dachówki cementowe istnieją większe od ceramicznych. Mają zwykle 42 cm długości i 33 cm szerokości, dzięki czemu na 1 m2 dachu wystarczy ich dziesięć. Są jednocześnie dachówki mniejsze – 41 x 24 cm, tych trzeba mniej więcej 15.
Podobnie gdy na przykład w przypadku dachówek ceramicznych produkowane istnieją jednocześnie prawie takie same dachówki dodatkowe i elementy uzupełniające, gdy na przykładie łącznie tworzą system do pełnego pokrycia dachu.
Ciężkie znaczy dobre
Choć dachówki cementowe należą do pokryć ciężkich, istnieją lżejsze od ceramicznych. 1 m2 nie waży więcej aniżeli 45 kg. Większy waga pokrycia wpływa na komfort użytkowania pomieszczeń znajdujących się bezpośrednio pod dachem. Nie odczuwa się w nich podwyższonej temperatury podczas upalnego lata ani nie słyszy odgłosów ulewnego deszczu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...
Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *